Dean’s list

Semester: April 2018 (Long Semester)


Bachelor of Electronics Engineering (Communication) with Honours  
Awardee

  1. Natha Kumaran a/l Subraminam

Bachelor of Science (Hons) in Biotechnology
Awardees

  1. Ow Yu Wei
  2. Williams Latileta Vitilau Tuanahaki

Semester: April 2018


Bachelor of Computer Science (Hons) 
Awardees

  1. Haidhar Athir Bin Mohd Puat
  2. Ho Jing Heng
  3. Lee Jian Sheng
  4. Lian Zheng Hao
  5. Low Hwei Li
  6. Reshmi a/p Ravindran
  7. Wong Soon Yean

Bachelor of Information Technology (Hons) 
Awardee

  1. Vimelraj a/l Rajandran

Bachelor of Science (Honours) Actuarial Sciences
Awardee

  1. Lim Doong Toong

Diploma in Business Information System
Awardees

  1. Chai Kein Wai
  2. Leng Man Jun
  3. Naimi Amni Binti Abdul Aziz

Bachelor of Electronics Engineering (Communication) with Honours
Awardees

  1. Chai Fung Roung
  2. Cheong Leyi

Bachelor of Mechatronics Engineering with Honours
Awardee

  1. Cheng Jia Zheng

Diploma in Mechatronics Engineering 
Awardee

  1. Chan Hung Meng

Bachelor of Science (Hons) in Biotechnology
Awardees

  1. Cho Kar Ean
  2. Deveepria a/p Kumaresan
  3. Khulputeea Bhuvesh
  4. Koh Wing Sun
  5. Lee Rattanaksambath
  6. Leow Keen Onn
  7. Ozeer Fathima Zahraa
  8. Ruvannya Nair a/p Sudhakaran

Bachelor of Environmental Technology (Hons) 
Awardees

  1. Kante Assoumaou
  2. Patsy Michelle Theresine

Semester: November 2017


Bachelor of Science (Honours) Actuarial Sciences
Awardees

  1. Chong Sook Yin
  2. Lee Min
  3. Phang Jie Xin

Bachelor of Electronics Engineering (Communication) with Honours
Awardees

  1. Chai Fung Roung
  2. Cheong Leyi

Bachelor of Science (Hons) in Biotechnology
Awardees

  1. Cho Kar Ean
  2. Hindhujaa a/p Pushpanathan
  3. Koh Wing Sun
  4. Ruvannya Nair a/p Sudhakaran
  5. Visantini a/p Permal

Semester: October 2017


Bachelor of Science (Honours) Actuarial Sciences
Awardee

  1. Lim Doong Toong

Bachelor of Science (Hons) in Biotechnology
Awardees

  1. Chan Mei Shan
  2. Navina a/p Ravi

Semester: July 2017


Bachelor of Computer Science (Hons)
Awardee

  1. Teo Yew Yeh

Bachelor of Electronics Engineering (Communication) with Honours
Awardee

  1. Chai Fung Roung

Bachelor of Science (Hons) in Biotechnology
Awardees

  1. Cho Kar Ean
  2. Deveepria a/p Kumaresan
  3. Koh Wing Sun

Semester: May 2017


Bachelor of Electronics Engineering (Communication) with Honours
Awardees

  1. Calvin Joazer a/l Palakrishnan
  2. Cho Beik Ean
  3. Krishna Kumar a/l Manickam
  4. Mok Wai Shan
  5. Tan Kian Hou

Semester: April 2017


Bachelor of Information Technology (Hons)
Awardees

  1. Lau Khai Yuen
  2. Lim Kha Shing
  3. Vimelraj a/l Rajandran

Diploma in Business Information System
Awardee

  1. Nihthayaraj a/l Muniandy

Bachelor of Electronics Engineering (Communication) with Honours
Awardee

  1. Chai Fung Roung

Bachelor of Science (Hons) in Biotechnology
Awardees

  1. Cho Kar Ean
  2. Deveepria a/p Kumaresan
  3. Hemavathi a/p Ramamurthi
  4. Koh Wing Sun
  5. Ow Yu Wei
  6. Ruvannya Nair a/p Sudhakaran
  7. Tilagawaty a/p Chandran
  8. Visantini a/p Permal

Semester: December 2016


Bachelor of Electronics & Communications Engineering with Honours
Awardees

  1. Viknesherram a/l Kalaiselvan
  2. Cho Beik Ean
  3. Mok Wai Shan

Semester: September 2016


Bachelor of Electronics & Communications Engineering with Honours
Awardee

  1. Chai Fung Roung

Bachelor of Science (Hons) in Biotechnology 
Awardees

  1. Cho Kar Ean
  2. Deveepria a/p Kumaresan
  3. Koh Wing Sun
  4. Ow Yu Wei

Semester: April 2016


Bachelor of Science (Hons) in Biotechnology 
Awardees

  1. Cho Kar Ean
  2. Deveepria a/p Kumaresan
  3. Koh Wing Sun
  4. Ow Yu Wei

Semester: January 2016 (Long Semester)


Bachelor of Electronics & Communications Engineering with Honours
Awardee

  1. Cho Beik Ean

Bachelor of Science (Hons) in Biotechnology 
Awardees

  1. Felicia Chong Ka Xian
  2. Sarannia a/p Thanganathan

Semester: January 2016 (Short Semester)


Bachelor of Science (Hons) in Biotechnology 
Awardees

  1. Deveepria a/p Kumaresan
  2. Koh Wing Sun
  3. Ow Yu Wei
  4. Gobishankar a/l Perthabalakshmishkar
  5. Hemavathi a/p Ramamurth
  6. Hindhujaa a/p Pushpanathan
  7. Tilagawaty a/p Chandran
  8. Visantini a/p Permal

Semester: September 2015


Bachelor of Electronics & Communications Engineering with Honours
Awardee

  1. Cho Beik Ean

Bachelor of Science (Hons) in Biotechnology
Awardees

  1. Felicia Chong Ka Xian
  2. Sarannia a/p Thanganathan
  3. Loganantini a/p Paramasivam
  4. Astha Latchumi a/p Sanglidevan
  5. Ow Yu Wei
  6. Koh Wing Sun

Semester: April 2015


Bachelor of Computer Science (Hons)
Awardee

  1. Wong Xing Yuan

Bachelor of Electronics & Communications Engineering with Honours
Awardee

  1. Cho Beik Ean

Bachelor of Science (Hons) in Biotechnology 
Awardees

  1. Edmund Kua Eik Mun
  2. Sarannia a/p Thanganathan
  3. Astha Latchumi a/p Sanglidevan
  4. Ow Yu Wei

Semester: January 2015


Bachelor of Computer Science (Hons)
Awardee

  1. Looi Yee Mun

Bachelor of Science (Hons) in Biotechnology 
Awardee

  1. Geetan Kumar a/l Narayanan Samy

Semester: September 2014


Bachelor of Computer Science (Hons)
Awardees

  1. Kanahavalli a/p Mardamutu
  2. Wong Xing Yuan

Bachelor of Science (Hons) in Biotechnology 
Awardees

  1. Felicia Chong Ka Xian
  2. Loganantini a/p Paramasivam
  3. Sarannia a/p Thanganathan
  4. Astha Latchumi a/p Sanglidevan
  5. Rathnaa a/p Selvaneru
  6. Shalini a/p Muthulingam

Semester: April / May 2014


Bachelor of Computer Science (Hons)
Awardee

  1. Kanahavalli a/p Mardamutu

Bachelor of Electronics & Communications Engineering with Honours
Awardee

  1. Cho Beik Ean

Bachelor of Science (Hons) in Biotechnology
Awardees

  1. Felicia Chong Ka Xian
  2. Sarannia A/P Thanganathan
  3. Astha Latchumi A/P Sanglidevan

Semester: September 2013


Bachelor of Computer Science (Hons)
Awardees

  1. Kanahavalli a/p Mardamutu
  2. Cheah Wai Zhao

Bachelor of Electronics & Communications Engineering with Honours
Awardee

  1. Cho Beik Ean

Bachelor of Science (Hons) Biotechnology
Awardees

  1. Felicia Chong Ka Xian
  2. Edmund Kua Eik Mun
  3. Sarannia A/P Thanganathan

Semester: April 2013


Bachelor of Computer Science (Hons)
Awardees

  1. Ng Wei Kit
  2. Kanahavalli a/p Mardamutu

Bachelor of Science (Hons) in Biotechnology
Awardee

  1. Felicia Chong Ka Xian

Semester: September 2012


Bachelor of Computer Science (Hons)
Awardees

  1. Ng Wei Kit
  2. Jayanand a/l Jegatheesan
  3. Kanahavalli a/p Mardamutu
  4. Cheah Wai Zhao

Semester: April 2012


Bachelor of Computer Science (Hons)
Awardees

  1. Kanahavalli a/p Mardamutu
  2. Ryan Anthony Lim Aik Joon